Ryzyko ciąży przy braku krwawienia z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Biorę od 4/5 miesięcy tabletki anty. Jakie jest możliwość zajścia w ciąży przy regularnym braniu tabletki? Żadnej nie pominęłam, brałam minuta do minuty, jednak było to jedynym zabezpieczeniem, chłopak nie kończył we mnie. W tamtym miesiącu nie dostałam krwawienia z odstawienia tylko wystąpiło samo plamienie.. Teraz jestem w 7 dniowej przerwie i znów krwawienia nie ma, plamienie również. Powinnam dostać 3.01. Boli mnie brzuch jak przed miesiączką, ale również mam zachcianki. Co robić?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli stosowała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, to nie ma powodu do niepokoju. Bywa, że krwawienie z odstawienia jest skąpe lub nie występuje. Jednak dopiero po 3 krotnym NIE wystąpieniu krwawienia z odstawienia sugeruje się przerwanie stosowania leku i kontakt z ginekologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa. Istnieje możliwość ciąży, które koniecznie należy zweryfikować.