Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej a brak krwawienia

Przyjmuję tabletki Qlaira. Nie przyjęłam ostatniej żółtej tabletki w 24 dniu, w 25 i 26 dniu przyjęłam tabletki czerwone normalnie. Krwawienie w dniu 27 ani 28 nie pojawiło się. Współżyłam w dniu 26, po przyjęciu 26 tabletki. Wczoraj minął dzień 28. Co mam robić dalej? Nie zaczynać nowego opakowania i po jakimś czasie zrobić test ciążowy czy też dziś zacząć normalnie nowy blister i zrobić za 2 tygodnie test? Dodam, że 27 dnia przyjęłam też antybiotyk Summamed, pierwszą tabletkę z 3 mi przepisanych. Dziękuję za pomoc!

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji niewątpliwie doszło do osłabienia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Decyzja o dalszym postępowaniu należy do Pani. Oba przedstawione przez Panią rozwiązania są poprawne. Jeżeli zależy Pani na zabezpieczeniu, może Pani kontynuować przyjmowanie tabletek. Test ciążowy należy jednak wykonać 14 dni po ryzykownym zbliżeniu i y razie pozytywnego wyniku odstawić preparat. Pozdrawiam