Silne krwawienie a tabletki antykoncepcyjne u 22-latki

Witam, zamiast przyjąć 21 tabletek, wzięłam 26, ale pojawiły się tak obfite krwawienia, że przerwałam przyjmowanie tabletek na 7 dni, po czym rozpoczęłam nowy blister. Czy w takiej sytuacji ochrona będzie zachowana?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie tabletki Pani przyjmowała, ale standardowo przyjmuje się tabletki przez 21 dni i dopiero potem robi przerwę. Pani postępowanie nie powinno zmniejszyć skuteczności antykoncepcji.