Jak powinnam dalej przyjmować antykoncepcję?

wczoraj mi skradziono torebkę gdzie miałam tabletki antykoncepcyjne w poniedziałek zaczelam nowy blister który został skradziony czyli jedna tabletkę wzięłam kupić tabletki dopiero mogę w przyszłym tygodniu. i tu przychodzę z pytaniem jeżeli już będę mieć tabletki w przyszłym tygodniu mogę je zacząć już wtedy czy mam czekać do następnego okresu czyli niecały miesiąc. czy jeśli rozpocznę kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie, ono będzie działało, czy muszę zrobić przerwę miesięczną, by uregulować cykl?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kilkudniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych może sprawić, że nie będą one działały prawidłowo. Oznacza to, że jeśli rozpocznie Pani nowe opakowanie w przyszłym tygodniu, to i tak konieczne będzie stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji ze względu na ryzyko zajścia w ciążę.

Siedmiodniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek powinna nastąpić po przyjęciu wszystkich lub większości tabletek aktywnych. Pani przyjęła zaledwie jedną tabletkę, dlatego najlepiej byłoby rozpocząć nowe opakowanie pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego, aby mieć pewność, że tabletki zadziałają lub zabezpieczać się przez cały ten cykl.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerwa-w-przyjmowaniu-tabletek-ovulan,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/chwilowa-przerwa-w-przyjmowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych-yaz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brac-tabletki-antykoncepcyjne-z-opoznieniem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.