Przerwa w przyjmowaniu tabletek Ovulan

Dzień dobry. Tabletki Ovulan przyjmuje od mniej więcej pół roku ( w celu pobycia się bardzo bolesnych bóli miesiączkowych). W związku z problemem dostania się do lekarza zaraz po nowym roku miałam przymusową, około 2-tygodniowa przerwę w przyjmowaniu tabletek. Już kilka dni po "odstawieniu" pojawiły się znane bóle brzucha. Czy mogę po tej przerwie zacząć je tak po prostu znowu przyjmować czy muszę już czekać do pierwszego dnia krwawienia? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Radzę poczekać do pierwszego dnia krwawienia, by nie rozregulować cyklu. Proszę w tym czasie stosować inne metody antykoncepcji. W przypadku silnych bólów brzucha radzę zastosować leki objawowe typu no-spa etc.