Brak krwawienia z odstawienia przy Madinette

Witam. Niepokoją mnie pewne objawy. Od 7 miesięcy zażywam regularnie Madinette. Przedostatnie krwawienie z odstawienia było mniej niż skąpe, a teraz (właśnie trwa ostatni dzień przerwy) nie miałam go wcale. Do tego od czwartku doszły nieprzyjemnie wieczorne mdłości. Dodam też, że na początku lutego przez 8 dni przyjmowałam antybiotyk (Duomox). Współżyję regularnie. Test ciążowy wykonany w sobotę pokazał wynik negatywny. Jednak czy jest on wiarygodny? Będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Przyjmowanie antybiotyku mogło osłabić skuteczność tabletek, jeśli nie stosowała Pani dodatkowej ochrony, mogło dojść do ciąży. Proponuję wykonać pomiar B-hCG we krwi.