Czy ochrona Madinette jest zachowana?

Dzień dobry zażywam tabletki antykoncepcyjne madinette, pierwszą tabletkę antykoncepcyjna z nowego opakowania zażyłam w piątek 21 dni temu, w międzyczasie przesunelam godzinę przyjmowania tabletek na następny dzień tzn tak jakbym przyjmowała tabletkę z dnia wcześniejszego, zrobiłam 7 dniowa przerwę ostatnia tabletkę przyjmując w piątek 7.06 a nowe opakowanie rozpoczęłam dzisiaj tzn sobota 15.06 czy ochrona jest zachowana? Czy trzeba przyjac dwie tabletki jednego dnia ?
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jest konieczne w przypadku pominięcia jednej z nich. Jeśli tak się nie stało, to nie ma takiej potrzeby.

Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinna następować stopniowo bądź po zakończeniu opakowania. Lepiej jednak, żeby nie wynosiła ona więcej niż 12 godzin. W przeciwnym razie może dojść do osłabienia skuteczności doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Nasi specjaliści wypowiadali się na podobne tematy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przesunac-godzine-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych-bonadea,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-godziny-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych-po-przerwie-pomiedzy-blistrami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.