Czy mogę zmienić godzinę przyjmowania antykoncepcji?

Dobry wieczór, Mam pytanie odnośnie antykoncepcji hormonalnej, mianowicie wzięłam pierwszą tabletkę w pierwszy dzień miesiączki czyli o godzinie 18:30 czy następnego dnia mogę zażyć tabletkę w godzinach porannych np. o godzinie 9 ? Wolałbym sobie wyrobić nawyk brania tabletek o stałej porze czyli o godzinie 9

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość zmiany godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Jeśli jest to niewielka zmiana, to można ją zrobić jednorazowo. W przypadku przesunięcia godziny z porannej na wieczorną lub odwrotnie, lepiej jest wykonać to stopniowo – np. każdego dnia przesuwając przyjmowanie tabletek o kilka godzin.

Może Pani również poczekać do kolejnego cyklu miesiączkowego i wraz z nowym opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych zmienić godzinę ich przyjmowania.

Podobne pytania pojawiały się w projekcie pytań do specjalistów. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich wraz z odpowiedziami, które mogą okazać się dla Pani pomocne:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych-bonadea,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.