Jak zmienić godzinę przyjmowania tabletek hormonalnych?

Dzień dobry, regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne NARAYA. Każdego dnia zażywam tabletkę o godzinie 19.00 , chciałabym zmienić porę na godzinę 9.00. Muszę czekać ze zmianą do rozpoczęcia następnego opakowania, czy mogę zrobić to od razu w trakcie brania tabletek?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jeśli chce Pani zmienić godzinę przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, to nie musi Pani czekać do rozpoczęcia kolejnego opakowania.

Można to zrobić stopniowo, każdego dnia przesuwając przyjęcie tabletki o kilka godzin lub jednorazowo, przyjmując tabletkę Naraya o godzinie 9 rano i pozostając przy tej godzinie już do końca opakowania. W obu przypadkach antykoncepcja powinna zostać zachowana.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie pytań do specjalistów. Poniżej umieszczamy przykładowe pytania z tej tematyki, przy których pojawiły się już odpowiedzi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-mam-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zmienic-godzine-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty