Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można zmienić godzinę przyjmowania tabletek?

Dzień dobry. Mam na imię Magda. Mam 17 lat i po raz pierwszy zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Myślę, że wiem dużo o nich, ale nie jestem pewna czy wszystko. Mam parę pytań: -czy tabletki dają 100% pewność nie zajścia w ciążę, jeśli zażywa się je regularnie? Są teraz wakacje, więc zaczęłam zażywać tabletki o godzinie 9 rano, ale gdy zacznie się szkoła nie bardzo będzie mi pasować ta godzina, więc tu pojawia się moje pytanie: czy będę mogła bez żadnych komplikacji po skończeniu pierwszego opakowania zacząć następne zażywając tabletkę o godzinie 20, bądź 21? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.  

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Żadna metoda nie daje 100% pewności. Możesz porównywać skuteczność poszczególnych metod na podstawie tzw. wskaźnika Pearla, który mówi ile procent stosujących daną metodę zachodzi w ciążę w ciągu roku jej stosowania. Tabletki antykoncepcyjne, czy antykoncepcja hormonalna w ogóle, posiadają jedną z najwyższych skuteczności dostępnych metod. Co do pory zażywania tabletek, to możesz spokojnie zmienić godzinę. Dla pewności zacznij kolejne opakowanie po przerwie skróconej do sześć i pół dnia, a nie wydłużonej do 7 i pół dnia, czyli zacznij je zażywać dzień wcześniej, ale wieczorem zamiast rano.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy