Bordowa i bezbarwna kreska w teście ciążowym

Dzień Dobry! Zwracam się z pytaniem i prośbą o pomoc. Biorę tabletki od 2-óch lat. Przyjmowałam tabletki regularnie choć zdarzały się opóźnienia kilkugodzinne, zdarzyło mi się również zapomnieć tabletkę i przyjąć ją po więcej niż 12 godzinach. Bardzo często jednak zażywałam tabletki o stałej porze. Problem tkwi w tym, że w przedostatnim opakowaniu zapomniałam tabletki w I tygodniu (sobota) i przyjęłam zapomnianą tabletkę po więcej niż 12 godzinach. Z soboty na niedzielę doszło do zbliżenia (lecz nie było wytrysku wewnątrz) (wcześniej tzn. w tym 1 tyg. i w trakcie 7-dniowej przerwy nie doszło do współżycia), niektóre tabletki (może dwie) z 1 tyg. zdarzyło mi się przyjąć z 2-3 godzinnym opóźnieniem,lecz większość o stałej porze o 20:00 ). W drugim tygodniu w poniedziałek (pierwszy dzień drugiego tygodnia) zażyłam tabletkę z 2-3 godzinnym opóźnieniem, resztę do czwartku o stałej porze o 20:00. Niestety w piątek i sobotę nie wzięłam tabletki ( doszło do zbliżenia z soboty na niedzielę (około 3-4 rano) - bez wytrysku wewnątrz, lecz bez prezerwatywy) przyjęłam szybko zaległe dwie tabletki około godziny 5:30 rano. Czyli tę z piątku przyjęłam po więcej niż 12 godz, a tę z soboty po mniej niż 12 godzinach) W 3 tygodniu przyjmowałam tabletki z dokładnością co do minuty. Czy mogę być w ciąży? Czy skuteczność była zachowana? Pojawiło się krwawienie z odstawienia. Zrobiłam test ciążowy, po około 3 tyg. pojawiła się jedna kreska bordowa, a druga bezbarwna, przezroczysta, bez żadnego koloru. Co to znaczy? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tylko regularne przyjmowanie tabletek gwarantuje ich skuteczność. Z tego co opisujesz, szanse na ciąże są, ale minimalne.
Przyznam, że nie do końca rozumiem, jak mogłaś zobaczyć przezroczystą, bezbarwną kreskę. Dla pewności, warto zrobić jeszcze jeden test ciążowy, najlepiej przed rozpoczęciem kolejnego blistra.

Pozdrawiam.