13-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki Naraya Plus a możliwość zajścia w ciążę

Witam! Biorę tabletki Naraya Plus od pół roku. Krwawienie rozpoczęło się trzeciego dnia przyjmowania "białej tabletki". Trwało 5 dni. Tabletki przyjmuję o 17:00 każdego dnia (regularnie). W piątek około 18:00 doszło do stosunku, w sobotę zapomniałam przyjąć tabletkę (ostatnią z pierwszego rzędu) i przyjęłam ją po 13 godzinach. Nadmieniam, iż miałam dni niepłodne w dniu stosunku, jednak bardzo obawiam się, że mogę zajść w ciążę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ opóźnienie było dłuższe niż 12 godzin, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje, aczkolwiek jest niewielkie. Proszę także pamiętać, by przez kolejne 7 dni, w celu zabezpieczenia, stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną. Gdyby nie wystąpiło kolejne krwawienie z odstawienia, proszę wykonać test ciążowy.