Dlaczego nie dostaję okresu podczas 7-dniowych przerw?

Dwa lata temu urodziłam dziecko. Ponieważ karmiłam piersią ginekolog przepisał mi tabletki, przyjmowałam je przez 20 miesięcy. Później miałam przerwę w tabletkach antykoncepcyjnych. I wtedy mój organizm reagował całkiem normalnie, cykl 25-dniowy. Lekarz przepisał mi nowe tabletki antykoncepcyjne. Czuję się po nich bardzo dobrze, ale w przerwach 7-dniowych nie mam miesiączki. Dodam, że przyjęłam już 3 opakowania. Robiłam testy ciążowe, ale wyniki negatywne. Czy to normalne i mam powód do niepokoju? siko

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są zaburzenia miesiączkowania. Zawsze w przypadku braku krwawienia należy wykluczyć ciążę co już Pani zrobiła. Należy liczyć się z tym, że pomimo regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych istnieje małe ryzyko ciąży.
Z tego wynika, że dawka hormonów w Pani przypadku nie jest prawidłowa. Proponuję wizytę u ginekologa, aby zastanowić się nad zmianą preparatu.

Pozdrawiam