Czy dwudniowy okres w 7-dniowej przerwie jest normalny?

Witam, zaczęłam się trochę martwić, gdyż po przyjęciu całego blistra nie pomijając żadnej tabletki, w 7-dniowej przerwie okres dostałam 4 dnia rano od zakończenia blistra (całkiem poprawie), ale trwał bardzo krótko i mniej intensywnie niż poprzednim razem. Czy jest to normalne zjawisko? Czy powinnam się przejmować? 4 miesiące temu urodziłam dziecko i to był mój trzeci blister od porodu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienia są zazwyczaj krótsze i mniej obfite. Jednak zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Ponieważ tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Gdyby kolejne badania budziły niepokój proponuję wizytę u ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam