Zapomniałam wziąć tabletkę i zrobiłam przerwę na okres. Ile dni ona powinna trwać?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Zażywam tabletki antykoncepcyjne 24 + 4, zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu, tak więc natychmiast przerwałam zażywanie tabletek jasnoróżowych i przeszłam do białych placebo, tych na okres. Tabletki zapomniałam w niedzielę. Następnego dnia dopiero zrozumiałam, że zapomniałam tabletkę i tego dnia zażyłam białą tabletkę na okres. Moje pytanie brzmi - czy potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie? Białych tabletek jest 4, ale czy niedzielę też mam traktować jako dzień przerwy i zażyc tylko 3 tabletki na okres?  Ja zażyłam wszystkie cztery. Krwawienie następiło, teraz jestem przy trzeciej tabletce z nowego opakowania. Wszystko jest ok? Proszę o pomoc ;(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wydłużenie przerwy związane jest z podwyższonym ryzykiem ciąży. Pani wydłużyła przerwę. Powinna Pani wykonać test ciążowy, jeśli w trakcie lub krótko przed przerwą doszło do stosunku.