Ile tabletek placebo powinnam przyjąć przy pominięciu jednej tabletki antykoncepcyjnej?

Stosuję pigułki 24+4. Zapomniałam o tabletce w trzecim tygodniu. Od razu przeszłam do tabletek placebo, by wywołać miesiączkę. Czy w takim wypadku potrzebuję dodatkowego zabezpieczenia? Tabletek białych jest cztery, ale nie wiem czy niedzielę mam traktować jako przerwę. Czy zastosować 3 tabletki na wywołanie? Pomocy!
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.
2. Powinna Pani zażyć 3 tabletki placebo (dzień pominięcia tabletki jest pierwszym dniem przerwy).