Pominięcie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek: czy to normalne, że pojawiło się krwawienie?

6 dni temu wróciłam z Kenii. Brałam profilaktycznie M******* (lekka biegunka przez kilka dni jako skutki uboczne). Nie chciałam dostać miesiączki na urlopie, więc nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, ale po ok. 3 dniach krwawienie jednak się pojawiło i trwa do dziś (10-ta tabletka z nowego opakowania). Czy to normalne? Czy to może mieć związek z M*******? Pierwszy raz robiłam taką przerwę. Dodam, że przy pierwszych tabletkach (J******) miałam krwawienie cały miesiąc, później ginekolog przepisała mi C****** , biorę od kilku miesięcy i było ok. Ogólnie czuję się dobrze. Czy brać tabletki dalej, czy odstawić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Pominięcie wskazanej 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z możliwością wystąpienia krwawienia. Nie znaczy to jednak, że trzeba odstawić tabletki.

Jeżeli jednak krwawienie będzie się znacznie przedłużało, warto udać sie do ginekologa na badanie kontrolne.

Wspomniany przez Panią preparat nie powinien powodować krwawienia, może natomiast obniżać skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych - co znaczy, że podczas jego przyjmowania należy dodatkowo się zabezpieczać.

Pozdrawiam!