Nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, mam ciemnobrązowe krwawienia - czy powinnam przestać brać tabletki?

Witam serdecznie, mam 23 lata. Od 5 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne C*** i do tej pory było wszystko w porządku. Dwa tygodnie temu postanowiłam wziąć drugie opakowanie tabletek bez robienia siedmiodniowej przerwy. W dziesiątym dniu brania tabletek zaczął boleć mnie brzuch, pojawiły się zaparcia, a później biegunka. Później zauważyłam trochę krwi i ciemnobrązową wydzielinę na bieliźnie. Pojawianie się ciemnobrązowej wydzieliny trwa już 4 dni. Czy to normalne? Zostało mi jeszcze siedem tabletek do końca. Czy powinnam zaprzestać brania tabletek? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku nie zachowania 7-dniowej przerwy możliwe jest wystąpienie krwawienia w trakcie przyjmowania kolejnego opakowania. Nie ma potrzeby przerywania przyjmowania preparatu. Jeżeli jednak krwawienie nasilałoby się, bądź przedłużało należy zasięgnąć porady ginekologa.