Czy tabletki działają nawet podczas 7-dniowej przerwy?

Witam, mam dwa pytania i proszę o pomoc. Po pierwsze, czy to prawda, że tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać już od początku ich brania, jeśli rozpoczęto stosowanie pierwszego dnia krwawienia? I po drugie, czy jeśli będę kontynuować zażywanie tabletek (chodzi o drugie opakowanie) jestem tak samo chroniona podczas tej 7-dniowej przerwy? Dodam, że wcześniej nie brałam tabletek i zażywam je od ponad 2 tygodni. Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

tabletki zaczynają działać już od początku ich przyjmowania jeżeli rozpoczęło się w pierwszym dniu cyklu - czyli pierwszy dzień krwawienia miesięcznego i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod np. prezerwatywy. W trakcie 7- dniowej przerwy także jesteś chroniona jeżeli przez poprzednie 3 tygodnie regularnie przyjmowałaś tabletki i rozpoczniesz kolejne opakowanie w ściśle określonym terminie.

Pozdrawiam!