Miesiączka przed 7-dniową przerwą w trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Biorę Mercillon już prawie rok. Okres w większości występował w trzecim dniu przerwy i trwał około czterech dni. Tym razem pojawił się w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych, trzy dni przed przerwą. Dodatkowo po kąpieli zauważyłam występowanie wodnistych upławów. Czy może być to jakaś infekcja? Czy jeżeli okres znowu będzie trwał cztery dni, to czy będę normalnie zabezpieczona w przerwie, czy może powinnam od razu zacząć przyjmować nowe opakowanie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jeśli przyjmowała Pani tabletki w tym miesiącu regularnie to proponuję na razie zażywać je do końca opakowania i zrobić normalną 7-dniową przerwę. Jeśli krwawienie będzie się przedłużało (nie ustąpi po rozpoczęciu nowego opakowania), jeśli nadal będzie miała Pani upławy, lub jeśli podobna sytuacja będzie miała miejsce w następnym cyklu to należy skonsultować się z ginekologiem i wykluczyć przyczyny chorobowe. Pozdrawiam!