Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas przyjmowania trójfazowych tabletek antykoncepcyjnych można przyjmować je ciągle bez 7-dniowej przerwy?

Od 10 lat przyjmowałam jednofazowe tabletki antykoncepcyjne. Zdarzało się jednak tak, że przyjmowałam je przez kolejne trzy miesiace bez 7-dniowej przerwy. Było to bardzo wygodne, gdyż swobodnie mogłam regulować pojawienie się miesiączek. Ginekolog zmienił mi jednak tabletki antykoncepcyjne na trójfazowe i nie wiem, czy również mogę je przyjmowć bez 7-dniowej przerwy, czy zachowanie takiej przerwy w tym wypadku jest bezwzględnie konieczne?
ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

W przypadku tabletek trójfazowych jest pewien problem. Na początku cyklu przyjmuje Pani tabletki zawierające mała dawkę progestagenów, następnie dawka ta się zwiększa. Jeśli przyjmie Pani kolejne opakowanie z rządu bez robienia przerwy, to zmniejszenie dawki progestagenów może spowodować wystąpienie krwawiena pomimo przyjmowania tabletek.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy