Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bez 7 dniowej przerwy

Witam. Biorę tabletki anty juz od dobrych 3 lat. Zaczęłam brać je wg instrukcji- 21 dni brania i 7 przerwy jednak w pewnym momencie gdy zmieniałam tabletki i zagłębiłam się w ulotkę załączoną do tabletek przeczytałam, ze można nie zrobić 7 dniowej przerwy i kontynuować przyjmowanie hormonów nie mając miesiączki. Juz parę razy tak robiłam- nie stosowałam przerwy i dzięki temu mogłam czuć się swobodnie cały miesiąc- bez uciążliwego krwawienia. Musze przyznać, ze jest to bardzo wygodne.... nie ma kłopotu z podpaskami, tamponami.. swoboda. Mam tylko jedno pytanie- czy takie wyeliminowanie okresu całkowicie byłoby szkodliwe? Co się dzieje z ta krwią kiedy biorę tabletki bez przerwy? Pytam ponieważ planuje juz zawsze brać tabletki bez przerwy.... Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Aby przesunąć datę krwawienia można nie robić 7 dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami i zacząć od razu przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania. Jednak należy to robić sporadycznie.
Krwawienie pomiędzy kolejnymi opakowaniami jest wynikiem spadku poziomu hormonów. Jeżeli nie dochodzi do tego spadku to nie pojawia się krwawienie.
Pozdrawiam