Współżycie w czasie przerwy pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi

Witam, moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych otóż zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne Y** przez 1 blister było wszystko wporzątku jedynie piersi mi urosły i opuchły sutki. po skończonym blistrze zrobiłam 7 dniową przerwe i dostałam krwawienie z ostawienia trwało 2 dni i 2 dni plamień, następnie 8 dnia po przerwie współżyłam rano, a tabletke przyjełam wieczorem. Czy zaistniało w takiej sytuacji ryzyko ciąży?Czy skutkiem ubocznym tabletek anty. może być odstajacy i wzdęty brzuch?

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze jest ryzyko ciąży ponieważ nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Jeżeli tabletki są przyjmowane regularnie to ryzyko jest bardzo niskie. Co działań niepożądanych mogą występować wzdęcia i wiele innych objawów.