Dlaczego nie mam okresu? Co zrobić?

Witam. Tabletki antykoncepcyjne brałam przez 2 lata, teraz miałam półroczną przerwę z zalecenia ginekologa natomiast z powodu mojej miesiączki( silne bóle, wymioty, omdlenia) powróciłam do tabletek. W czwartek skończyłam drugie opakowanie i do tej pory nie dostałam okresu. Zawsze pojawia się w niedziele. Miewam teraz lekkie bóle brzucha ale obawiam się że mogę być w ciąży. Testu jeszcze nie robiłam bo się boję. Czy jest jakiś inny powód dlaczego nie mam jeszcze krwawienia? Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku braku krwawienia z odstawienia  należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Jednym z działań niepożądanych działania tabletek antykoncepcyjnych jest brak krwawienia. Być może potrzebna będzie zmiana tabletek na inne.
Ale niewykluczone, że krwawienie pojawi się nieco później.
Pozdrawiam