Czy mogę nie robić przerwy między tabletkami?

Brałam tabletki antykoncepcyjne i teraz lekarz mi przepisał inne, a chciałabym nie mieć okresu. Czy mogę zażyć (po skończeniu opakowania pierwszych) na drugi dzień nowe tabletki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych wskazane jest nie robić przerwy dla większego bezpieczeństwa. Jednak należy pamiętać, że tzw. krwawienie z przełamania jest bardziej prawdopodobne zarówno przy braniu dwóch blistrów z rzędu jak i przy zmianie tabletek, dlatego istnieje pewne ryzyko, że krwawienie wystąpi, choć zapewne nie będzie ono tak obfite jak typowe krwawienie z odstawienia w przerwie między blistrami.

Pozdrawiam serdecznie!