Krwawienie z odstawienia i niepokojące dolegliwości - co się dzieje?

Witam, mój problem wygląda następująco: Stosuję tabletki antykoncepcyjne od miesiąca, nie pominęłam żadnej tabletki i wszystkie brałam o jednakowej godzinie lecz ostatnio cierpiałam na zapalenie pęcherza i musiałam brać antybiotyk... (o ile mi wiadomo ten antybiotyk nie wpływa na skuteczność tabletek, jednakże pewności nie mam) W trakcie brania antybiotyku odbyłam stosunek, ale stosunek przerywany. Od tego czasu minęły 2 tygodnie. Wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia w drugim dniu przerwy, jest ono obfite i trwa do dziś czyli już 5 dzień i jak na razie nie zapowiada się, żeby się skończyło. Mam również dolegliwości takie jak podczas miesiączki (a zależało mi bardzo, żeby ustąpiły podczas brania tabletek), jednak dziś zaczęły również boleć mnie jajniki i od czasu do czasu podbrzusze. Co może być tego przyczyną? Czy powinnam zmienić tabletki? I czy tak długie i obfite krwawienie wyklucza ciąże?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie nie wyklucza ewentualnego zapłodnienia, ale zdarza się stosunkowo rzadko. Jeżeli jednak do niego dochodzi, zwykle ma ono zmieniony charakter, najczęściej jest mniej obfite.
Ze względu na niedawne rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych może dochodzić do występowania licznych działań niepożądanych. Większość z nich powinna ustąpić po około 3-4 miesiącach.

Krwawienie z odstawienia może mieć różne nasilenie. Zwykle ustępuje przed końcem przerwy. Dalsze jego występowanie nie jest przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kolejnego blistra.
Do wykluczenia ciąży niezbędne jest wykonanie testu ciążowego.
W sytuacji utrzymujących się dolegliwości należy zgłosić się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam