Kiedy krwawienie z odstawienia ustąpi?

Witam. Od września zaczęłam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne Elin. W listopadzie zglosilam sie do swojej ginekolog by zmieniła tabletki gdyż zauważyłam, że nadmiernie wypadają mi włosy. Doktor zmieniła na Atywie. 02.12 wzięłam ostatnia tabletle Elin. 03.12 wystąpiło krwawienie z odstawienia(choc dla mnie był to okres gdyż nigdy nie miałam tak długich i obfitych krwawienie jak przy tabletkach). Po tyg znowu zglosilam sie do gin bo okres dalej trwał. Zaleciła bym zaczela brać nowe tabletki. Tak też zrobiłam. Dziś mamy 21.12 a krwawienie nadal jest. W pt wyjeżdżam za granicę, wracam w połowie stycznia. Czy jeśli dziś powrócę do Elin krwawienie ustanie? Nie mogę już zapisać się do swojego gin bo nie ma terminów. Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nikt nie da Pani pewności, jak zareaguje organizm na ponowną zmianę tabletek.

Tak długo utrzymujące się krwawienie z pewnością wymaga konsultacji medycznej. Może ono bowiem doprowadzić do znacznej utraty krwi i niedokrwistości. Jeśli nie ma Pani możliwości skorzystania z wizyty u swojego ginekologa, to proszę udać się do dowolnego specjalisty w celu diagnostycznym.

Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą występować nieregularne plamienia lub krwawienia, ale warto poinformować o nich lekarza.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych-na-belare,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-srodcykliczne-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.