Dlaczego krwawienie z odstawienia jeszcze się nie pojawiło?

Witam, w środku przyjmowania opakowania tabletek orlifique nie byłam pewna czy połknęłam tabletkę, więc dla pewności połknęłam jeszcze jedna z nowego opakowania zapasowego. I nie jestem pewna czy nie połknęłam dwóch jednego dnia i po skończeniu różowych tabletek zaczęłam normalnie przyjmować białe tabletki dziś biorę 3 i miesiączki nadal nie ma. Co w takiej sytuacji

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w takiej sytuacji proszę kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie ze schematem. A więc po zażyciu białych tabletek placebo powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Orlifique.

Czasem zdarza się, że krwawienie z odstawienia pojawia się później niż zazwyczaj, czasem może nie pojawić się w ogóle. Wówczas należy wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę. Po jej wykluczeniu można kontynuować stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Ewentualne zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia nie powinno doprowadzić do żadnych konsekwencji.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/omylkowe-zazycie-dwoch-pigulek-na-raz-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-po-przerwie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.