Opóźnienie krwawienia z odstawienia

Witam... od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne... Chciałam zapytać, co może być przyczyną tego, że jest już 5 doba przerwy pomiędzy tabletkami i nadal nie występuje u mnie krwawienie...? Chcę zaznaczyć, że ostatnie krwawienie wystąpiło podczas 4 doby przerwy po odstawieniu tabletek... Od początku ostatniej miesiączki do chwili obecnej nie było żadnego stosunku płciowego, a nawet nie było jakiegokolwiek zbliżenia z partnerem... Proszę mi powiedzieć, czy ostatni okres, który dostałam, może wykluczyć ciążę? Bardzo mnie to martwi, bo nie chciałabym być zbyt wcześnie mamą... Robiłam już test ciążowy i wyszedł negatywnie, ale nie robiłam go z pierwszego moczu... Proszę o szybką odpowiedź, bo bardzo mnie to martwi... Czy krwawienie z odstawienia tabletek oznacza jednocześnie brak ciąży???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wystąpienie krwawienia z odstawienia przemawia przeciwko ciąży, ale nie wyklucza jej w 100%. Przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest ona jednak mało prawdopodobna. Powinna Pani wykonać test ciążowy i (ewentualnie) odwiedzić ginekologa.