Krwawienie po krwawieniu z odstawienia

Stosuje te same tabletki antykoncepcyjne od 2 lat, przez ostatnie 2 tygodnie choruję, aczkolwiek nie jestem na antybiotykach. Dostałam miesiączkę normalnie, skończyła mi się w piątek i przed chwilą ponownie dostałam krwawienie. Czym to może być spowodowane? Czy to może oznaczać, że jestem w ciąży? Błagam, proszę mi coś poradzić.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienia międzymiesiączkowe są częstym działaniem niepożądanym tabletek. Przy długotrwałym ich stosowaniu krwawienia pojawiają się jednak głównie w przypadku pominięcia tabletki lub zadziałania czynnika osłabiającego jego działanie. W Pani przypadku takim czynnikiem może być antybiotyk. Niektóre chemioterapuetyki osłabiają działanie tabletek wywołując plamienie.

Jeżeli w tym czasie doszło do zbliżenia istnieje ryzyko ciąży. Z tego też powodu w pierwszej kolejności radziłabym zapoznanie się treścią ulotki antybiotyku i ewentualnie wykonanie testu ciążowego. Jeżeli wynik będzie negatywny, proszę poobserwować się jeszcze przez miesiąc. Jeżeli sytuacja powtórzy się za miesiąc konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam