Czy możliwe jest opóźnienie krwawienia z odstawienia?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20, jest to moje pierwsze opakowanie, gdyż lekarz zalecił zmianę tabletek. Dzisiaj (26.04) biorę ostatnią tabletkę, jutro powinnam zacząć 7-dniową przerwę. Jednak od 25 maja do początku czerwca mam długo planowany wyjazd. Czy możliwe jest opoznienie krwawienia z odstawienia? Zrobić teraz normalnie 7 dniową przerwę i wziąć kolejne 21 tabletek i wtedy 24 maja (ostatnia tabletka z blistra) zacząć kolejne opakowanie bez przerwy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Można jednorazowo skrócić przerwę, ale nie może to być normą. Poza tym należy się liczyć z możliwością wystąpienia plamień podczas stosowania kolejnego opakowania tabletek, po pominięciu przerwy w stosowaniu tabletek.