Kiedy pojawia się krwawienie z odstawienia?

Witam, mam pytanie związane z siedmiodniową przerwą odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Otóż wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego blistra, od dzisiaj czekam 7 dni do następnego opakowania, ponoć podczas tej przerwy ma wystąpić krwawienie, co zrobić jeśli u mnie się ono nie pojawi? Występuje już 1 dnia? Dodam, że brałam tabletki regularnie, codziennie o tej samej porze, więc o ciąży raczej nie muszę myśleć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Krwawienie z odstawienia pojawia się zazwyczaj 2-4 dnia przerwy. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to ryzyko ciąży jest bardzo małe. Jednak w przypadku braku krwawienia zawsze należy wykluczyć ciążę. W przypadku ujemnego wyniku testu ciążowego oraz braku kolejnego krwawienia z odstawienie konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Być może wskazana będzie zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam