Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co się dzieje? To plamienie czy miesiączka?

Od 1 stycznia gdy zaczęła się  miesiączka i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i nadal np pod wieczór lub w ciągu dnia pojawia się  krwawienie właściwie to takie sączenie tzn pojawia się  bardzo wręcz znikła ilość krwi. Czy to jest normalne że jeszcze mogę krwawic skoro od miesiączka powinna mi się  już dawno temu skończyć?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają wiele działań niepożądanych. Takim działaniem są plamienia/krwawienia śródcykliczne. Zazwyczaj takie plamienia utrzymują się przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek a następnie ustępują. Gdyby plamienia się przedłużały lub były bardzo uciążliwe konieczna będzie wizyta u ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy