Co się dzieje? To plamienie czy miesiączka?

Od 1 stycznia gdy zaczęła się  miesiączka i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i nadal np pod wieczór lub w ciągu dnia pojawia się  krwawienie właściwie to takie sączenie tzn pojawia się  bardzo wręcz znikła ilość krwi. Czy to jest normalne że jeszcze mogę krwawic skoro od miesiączka powinna mi się  już dawno temu skończyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają wiele działań niepożądanych. Takim działaniem są plamienia/krwawienia śródcykliczne. Zazwyczaj takie plamienia utrzymują się przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek a następnie ustępują. Gdyby plamienia się przedłużały lub były bardzo uciążliwe konieczna będzie wizyta u ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam