Miesiączka co ok. 2 tygodnie - czy to normalne?

Witam! Mam ogromny problem. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne praktycznie od dwóch miesięcy. 3,5 miesiąca temu urodziłam swoje maleństwo. Później zaczęłam brać tabletki przy karmieniu zalecone przez lekarza. Od dwóch miesięcy występuje u mnie podwójna miesiączka... 7 stycznia wystąpiła pierwsza i trwała do 12 stycznia... Jakiś tydzień później zaczęłam znowu krwawić, i tak do teraz, boli przy tym brzuch. Nie wiem, co mi jest? Może to ma związek z raną poporodową, gdyż miałam ciecie krocza wykonywane podczas porodu... Proszę o radę...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyny krwawień z dróg rodnych mogą być różne - np. zaburzenia hormonalne (nie są rzadkie tuż po porodzie...), nadżerka... Plamienia śródcykliczne mogą być też jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych - zdarzają się dość często podczas antykoncepcji hormonalnej, którą można stosować podczas karmienia. Tak czy owak, najlepiej to wyjaśnić podczas wizyty u lekarza. Być może nie jest to nic groźnego, ale lepiej się przebadać.

Pozdrawiam!