Czy jest to normalne, że po odstawieniu tabletek nie dostałam okresu przez 2 miesiące?

Witam! Odstawiłam tabletki, które brałam 3 lata. Po ich odstawieniu dostałam tak jakby "okres" ale trwał tylko 2-3 dni, od tamtej pory czyli około 2 miesięcy nie mam okresu. W ciąży nie jestem, gdyż ostatni stosunek miałam jeszcze podczas brania tabletek. Czy to jest normalne? Czy powinnam iść do lekarza i przebadać się? Proszę o odp. P

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma na razie potrzeby udawania się do lekarza. Organizmy kobiece różnie reagują na odstawienie antykoncepcji hormonalnej. Czasem powrót do równowagi hormonalnej zajmuje nawet kilka miesięcy.

Niestety mogło się też tak zdarzyć, że rozwinęły się u Pani pewne schorzenia hormonalne, które były maskowane podczas brania tabletek regularnymi krwawieniami z odstawienia. Dlatego jeśli menstruacja nie powróci w ciągu miesiąca-dwóch, może się Pani udać do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!