Jak długo mogę czekać na okres po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych?

Mam 21 lat, brałam plastry E*** przez ok 2 lata, zrobiłam sobie przerwę od początku października, Ostatni okres miałam ok 4. 10.2010 od tego czasu zawsze zabezpieczałam się prezerwatywami. Jak długo mogę czekać na okres? I czy antykoncepcja może wywoływać wzdęcia?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zasada jest podobna jak przy tabletkach antykoncepcyjnych. Pani organizm po odstawieniu tabletek będzie potrzebował trochę czasu na powrót do naturalnej równowagi, trudno powiedzieć, ile dokładnie to potrwa. Nie należy się zbytnio martwić, jeśli okres ten zamknie się w trzech miesiącach. Co do wzdęć, to jest to możliwe. Kobiece organizmy, a w szczególności przewody pokarmowe, reagują bardzo różnie na zmiany hormonalne. Mogą pojawić się takie zaburzenia jak zaparcia, biegunki, luźne stolce, większa wrażliwość na niektóre pokarmy czy wzdęcia.

Pozdrawiam serdecznie!