Czy mogę przesunąć okres za pomocą plastrów antykoncepcyjnych?

Zależy mi na przesunięciu okresu przynajmniej o tydzień. Czy w przypadku plastrów można tak jak przy tabletkach po prostu przykleić kolejny (czwarty) plaster po kolei? I po nim zrobić przerwę? Czy może należy wziąć po kolei całe drugie opakowanie (bezpośrednio jedno po drugim)?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani wykorzystać dodatkowy plaster czy nawet całe opakowanie jak przy tabletkach, bez istotnego uszczerbku dla skuteczności ich działania. Należy jednak pamiętać, że istnieje wtedy większa szansa na wystąpienie krwawień śródcyklicznych.

Pozdrawiam serdecznie!