Różowe plamienie na początku okresu a przyklejenie pierwszego plastra

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale jedno jeszcze mnie nurtuje. Wiem, że stosowanie plastrów trzeba zacząć wraz z wystąpieniem miesiączki. Tak też zrobiłam, chociaż dzień wcześniej zauważyłam delikatne różowe plamienia, było tego bardzo mało i przez resztę dnia się nie pojawiało, nie potraktowałam tego jako okresu. Czy dobrze zrobiłam? Bo w 6 dniu stosowania plastrów współżyłam bez prezerwatywy, ale partner doszedł na zewnątrz. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zajrzeć do ulotki swoich plastrów - producenci na ogół podają, że plaster należy przykleić w ciągu 24 godzin od pojawienia się krwawienia miesiączkowego. Jeśli plaster zostanie przyklejony później, należy przez 7 kolejnych dni po przyklejeniu plastra stosować dodatkową formę antykoncepcji (kondom). Jeśli nie zastosowała się Pani do tych zaleceń, należy za około 2-3 tygodnie wykonać test ciążowy (antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu - w przypadku wyniku pozytywnego, należy ja bezzwłocznie odstawić).

Pozdrawiam!