Czy plastry mogą powodować wzdęcia?

  Witam, od 2 miesięcy stosuję plastry antykoncepcyjne. Czuję się po nich świetnie, ale mam straszne wzdęcia. Mam ciągle stojący brzuch. Myślałam, że po prostu przytyłam i zaczęłam jeść tylko ryż, pierś z kurczaka, zieloną sałatę, jogurty. Zaczęłam ćwiczyć. Ale nie czuję się ani trochę lepiej. Czy jest jakiś sposób, aby pozbyć się "stojącego brzucha"? Jakieś herbatki, tabletki, które najlepiej by odpowiadały? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Organizm kobiety w różny sposób reaguje na dodatkową dawkę hormonów dostarczaną w postaci tabletek czy plastrów. Zdarza się, że niektóre pacjentki skarżą się na zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Występują u nich wzdęcia, zaparcia, biegunki.
W takich sytuacjach należy zwalczyć przyczynę problemu, a nie ją leczyć objawowo, dlatego uważam, że powinnaś skonsultować się ze swoim ginekologiem w celu ewentualnej zmiany preparatu.
Pozdrawiam