Co powoduje problemy ze wzdęciem brzucha?

Witam serdecznie. Mam problem ze wzdętym brzuchem praktycznie po każdych lekkich posiłkach. Jedyne na co mogę sobie pozwolić to owsianka na wodzie, banany oraz jogurty. Nie mam wzdęć ani nie odbija mi się. Puchnie mi jedynie brzuch, to takich rozmiarów, że ludzie pytają mnie, czy jestem w ciąży. Ogólnie jestem bardzo chuda. Wzdęty brzuch jest twardy, boli, utrudnia normalne funkcjonowanie. Zapada się jedynie po nocy, ale po kilku godz od posiłku znów mam to samo :(

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna diagnostyka gastroenterologiczna usg jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne