Wzdęty brzuch i przytycie pomimo zdrowego trybu życia

Witam mam na imię Ania mam problemy z brzuchem od jakiegoś tygodnia codziennie wieczorem mam bardzo wzdęty brzuch i nie mogę sobie z tym poradzić przez to czuję się nie komfortowo, od 2 lat eksperymentuję z dietami ale ostatnio po mimo jedzenia 1500 kcal dziennie intensywnych ćwiczeń i zdrowego trybu życia przytyłam 4 kg których za nic nie mogę się pozbyć. Co robię nie tak ? I jak radzić sobie ze wzdętym brzuchem ? Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, najlepiej prowadzić dzienniczek żywieniowy, aby sprawdzić po czy Pani tak reaguje Czy jest tak codziennie? Może tylko po określonej grupie pokarmów? Może je Pani zbyt duże porcje w drugiej połowie dnia? Ciężko mi cokolwiek poradzić bez szczegółowego wywiadu dietetycznego, ale może na wstępie proszę zrezygnować na 10 dni z nabiału i sprawdzić wtedy reakcję. Później na 10 dni z glutenu i również siebie obserwować. Może je Pani owoce popołudniu, które również mogą wywoływać wdęcia. A może za mało pije Pani wody przy dużej ilości błonnika? To też wzdęcia wywoła. Jak Pani widzi powodów może być mnóstwo. Kiedy już się pojawią proszę pić herbatkę z kopru włoskiego - zmniejszy bóle. Pozdrawiam, Kamila Ziemann, EFEKT Centrum Dietetyczne