Kiedy 2 miesiączka po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Y****?

Brałam 2 lata tabletki. Przerwałam je z powodu złego samopoczucia. 17 sierpnia ostatniej tabletki nie zażyłam, ponieważ mi się zgubiła. Okres dostałam 18 wrześnie i trwał do 25. Był bardzo obfity, później miałam jeszcze przez około 2 tygodnie brązowe plamienia. Dzisiaj jest 22 październik i okresu jeszcze nie dostałam. Miałam około 7 stosunków z prezerwatywą.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

zażycie dwóch tabletek doustnej antykoncepcji nie stanowi ochrony przed zapłodnieniem. Jeżeli współżyłaś z dodatkowym zabezpieczeniem tuż po odstawieniu tabletek ryzyko ciąży jest niewielkie. Krwawienia śródcykliczne występują głównie w pierwszych miesiącach stosowania tabletek-organizm musi przystosować się do nowej gospodarki hormonalnej.
W celu weryfikacji czy jesteś w ciąży, polecam wykonanie testu ciążowego lub wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!