Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Witam i bardzo proszę o odpowiedź 24.12. zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Y*** Czułam się po nich fatalnie wiec na własną rękę odstawiłam je po 8 dniach Ostatnią tabletkę przyjęłam 31.12. Tego właśnie dnia kochałam się ze swoim chłopakiem i straciłam dziewictwo Było krwawienie i a potem plamienie przez kilka dni. 4.01. dostałam kilkudniowy słaby okres ale to pewnie okres będący wynikiem odstawienia tabletek Od 31.12 do 13.01 kochaliśmy się jeszcze kilkakrotnie ale zawsze z zabezpieczeniem przez prezerwatywę. Zawsze miałam bardzo regularne miesiączki a tu do dzisiaj (20.01) nadal nic. Ostatnią miesiączkę miałam 22.12. W normalnych okolicznościach następną miesiączkę powinnam dostać 18.01. Czy na opisaną sytuację mogły mieć wpływ przyjmowane tabletki antykoncepcyjne? Czy istnieje możliwość ze jestem w ciąży? Trochę się o to martwię bo od kilku dni bardzo bolą mnie całe plecy i bardzo boli mnie głowa a w dodatku od około 1,5 tygodnia mam pewien rodzaj odbijania się Wiem ze objawy może nie są książkowe ale trochę mnie to niepokoi Nie wiem też kiedy powinnam zrobić test ciążowy? Czy 9-10 dni po stosunku? Czy w terminie kiedy normalnie powinnam dostać miesiączkę? Dodam ze oba te terminy akurat się pokrywają Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych po ich dłuższym stosowaniu pierwsza owulacja  pojawia się zazwyczaj z 10-14 dniowym opóźnieniem. Zatem pierwsza miesiączka pojawia się również z takim samym opóźnieniem.

W Pani przypadku przy tak krótkim stosowaniu tabletek trudno określić ile czasu organizm potrzebuje  na powrót do równowagi hormonalnej. Zatem proszę cierpliwe czekać na miesiączkę.
Jednak należy jednocześnie wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego po około 2 tygodniach od stosunku.
Pozdrawiam