Czy ból brzucha jest normalny po odstawieniu tabletek?

Odstawiłam tabletki po 7,5 latach ich brania. Zaczęłam nowe opakowanie i po 10 tabletce przerwałam, ponieważ dostałam ciężkiej migreny, po której wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem udaru mózgu. Po odstawieniu nastąpiło normalne krwawienie z odstawienia po 4 dniach. Po 2 tygodniach od odstawienia dostałam bólów brzucha podobnych do napięcia przedmiesiączkowego, a ostatnio (czyli od 2 dni) także upławów. Wiem, że po odstawieniu okres może pojawić się z opóźnieniem. Mam pewne obawy o zajście w tym czasie w ciążę, więc chciałam się zapytać czy napięcie w podbrzuszu i upławy(białe) są normalnymi objawami z odstawienia czy też nie. Czy mogłabym na 20 dni po odstawieniu wykonać test ciążowy, który dałby wiarygodny wynik?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja może pojawić się z opóźnieniem nawet do 10-14 dni. Zatem pierwsza miesiączka po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych również może pojawić  się później.

Dolegliwości bólowe brzucha mogą mieć związek z owulacją. Natomiast upławy, jeżeli nie towarzyszy im świąd, też nie są powodem do niepokoju.

Gdyby dolegliwości nie ustępowały konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Test ciążowy jest wiarygodny po około 2 tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam