Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy pojawi się normalny okres po odstawieniu antykoncepcji?

Witam, w czwartek 27.01 odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i 31.01 pojawiło się krwawienie, czy jest to normalna reakcja organizmu? Kiedy mogę się spodziewać prawdziwego owulacyjnego krwawienia, ponieważ słyszałam, że istnieją przypadki gdzie miesiączka jest zupełnie zatrzymana. Dodam, że tabletki brałam ok. 1,5 roku.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Zaburzenia cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą się utrzymywać nawet do pół roku.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja zazwyczaj pojawia się z 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego też pierwsza miesiączka może pojawić się z około dwutygodniowym opóźnieniem.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy