Częsta miesiączka podczas brania tabletek - jak postępować?

Witam serdecznie. Mam 29lat 16 stycznia urodziłam córeczkę po 6 tygodniach zgłosiłam się do lekarza po tabletki antykoncepcyjne. Około 2 miesiące temu dostałam pierwszą miesiączkę która trwała ok 5-6 dni, po trzech tygodniach znowu się pojawiła, więc stwierdziłam że poczekam... kolejna pojawiła się po dwóch tygodniach... Czy to normalne? i dodatkowo na wizycie lekarskiej lekarz prosił aby brać tabletki bez jakiejkolwiek przerwy, czy podczas miesiączki powinnam brać tabletki czy je na ten okres odstawić? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Na podstawie sposobu dawkowania wnioskuję, że karmi nadal Pani piersią i w związku z tym przyjmuje Pani tabletkę jednoskładnikową.
Na początku ich stosowania mogą się pojawiać nieregularne krwawienia.  Jest to jeden z efektów ubocznych.
Warto podkreślić, że ich działanie antykoncepcyjne jest uzależnione od bardzo systematycznego ich przyjmowania. Nie wolno robić żadnych przerw, nawet w czasie krwawienia.
Pozdrawiam.