Co może oznaczać brązowe skąpe plamienie przez cały miesiąc?

Witam serdecznie. Od jakiegoś miesiąca zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Y*****, które brałam jakieś pół roku temu ale zdecydowałam do nich powrócić. Dodam, że mam nieregularny okres. Byłam u ginekologa, który zapisał mi Luteine dopochwową na wywołanie miesiączki, po czym zaczęłam znów stosować Y*****. Przez pierwsze 4 dni okres był normalny, następnie przez następne dni zażywania tabletek miałam brązowe plamienia (skrzepy), a nawet czasem czarne. W niedzielę skończyłam brać opakowanie, ale plamienie nie ustało. Do tego doszedł bardziej okres (przerwa 7-dniowa) lecz nie jest on normalnego koloru. Boję się, że od momentu kiedy zacznę brać drugie opakowanie (tj. 6 marca) plamienie nie ustanie. Najwcześniejszy termin do mojego ginekologa wyznaczyli mi na 8 kwietnia. Obawiam się, że może być coś ze mną nie tak! Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Plamienia śródcyklowe to jedne z najczęściej występujących działań niepożądanych, które pojawiają się u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Ponadto są one najczęstsze podczas pierwszych 4 cykli. Nie powinna się Pani zatem niepokoić, choć gdyby krwawienia te ulegały nasileniu lub przedłużały się, warto byłoby skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który oceni, czy nie ma potrzeby zmiany preparatu na inny, zawierający nieco większą ilość hormonów.