Zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne, mam plamienia - to normalne?

Witam, biorę tabletki od tygodnia, zawsze miesiączka trwała u mnie 4 dni, a teraz jest już 8. dzień, a ja dalej mam małe plamienia. Nie wiem, czy mam się martwić.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Plamienia/krwawienia są jednym z najczęściej występujących działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Zwykle występują w czasie stosowania pierwszych 2-4 opakowań, zatem w czasie do 4 miesięcy sytuacja powinna się unormować.