Plamienie podczas brania tabletek - to normalne?

Witam, Biorę Tabletki Y** od półtora roku, i wszystko było w porządku z reguły. Ale pierwszy problem pojawił się we wrześniu gdy nie chciałam zrobić tygodnia przerwy i wzięłam dwa opakowania pod rząd w pierwszym tygodniu brania drugiego opakowania zaczęło się krwawienie. A w tym miesiącu tydzień przed końcem opakowania zaczęło się krwawienie, na początku dość małe z czasem większe i w tygodniu przerwy normalny okres. Czy mam się czym martwić? Zależy mi żeby za miesiąc sytuacja się nie powtórzyła ponieważ czeka mnie wyjazd na ferie. POZDRAWIAM
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienia międzymisiączkowe w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej są najczęściej występującym działaniem niepożądanym. Przy długotrwałym przyjmowaniu tabletek plamienia występują głównie w przypadku pominięcia tabletki lub przyjęcia leku zmniejszającego skuteczność preparatu.

Jeżeli nie doszło do żadnej z tych sytuacji i obawia się Pani, że problem może powtórzyć się w przyszłym miesiącu warto umówić się na wizytę kontrolną u ginekologa, który wyjaśni przyczynę krwawień.
Pozdrawiam.