Brązowe plamienia a owulacja

Witam! Mam 18 lat. Od trzech dni z pochwy wydziela się u mnie brązowy śluz bądź śluz z krwią. Przez pierwsze dwa dni były to jednorazowe plamienia, dziś już jest ich troszkę więcej. Ostatnia miesiączka miała miejsce 7 marca, więc na początku myślałam, że może być to związane z owulacją, lecz niepokoi mnie ten fakt, gdyż dzieje się tak po raz pierwszy, a do tego odczuwam ból jajników. Czy mam powód do zmartwień?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Nie da się stwierdzić, czy rzeczywiście krwawienie to może być związane z owulacją (zwykle są one niewielkie i krótkotrwałe, więc szybko powinno ono ustąpić). Inną przyczyną mogą być nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego typu nadżerki czy polipy, a także zaburzenia hormonalne (dość częsta przyczyna krwawień śródcyklicznych). Jeśli krwawienie to nie ustąpi wkrótce lub pojawi się także w następnym cyklu to powinna Pani skonsultować się z ginekologiem, który oceni jaka jest jego przyczyna. Pozdrawiam!